Zespół Timm

lektor

FB YT

Timm 1
Timm 2
Timm 3
Jest DJ jest impreza!
Dekoracje światłem ... magiczna chwila

Dlaczego Timm

1
Tą zakładkę przygotowaliśmy specjalnie dla przyszłych Młodych Par które jeszcze nie wybrały odpowiedniego zespołu muzycznego na swoje wesele. Poniższy tekst zapewne ułatwi podjąć właściwą decyzję.

Dzień zaślubin i wesele to jeden z ważniejszych dni jakie spotyka większość z nas na swojej drodze życia. Dlatego też dopięcie wszystkich szczegółów dotyczących zorganizowania przyjęcia weselnego jest bardzo poważnym i dość trudnym zadaniem. Wśród wielu zadań znajduje się to, by znaleźć odpowiedni zespół muzyczny na wesele.
Czym kierować się przy wyborze tego właściwego ?

Rozbieżność cenowa na rynku zespołów muzycznych jest bardzo duża. Najczęściej uzależniona jest ona od składu osobowego, popularności zespołu ale też i jakości instrumentów, sprzętu, nagłośnienia czy oświetlenia których posiadanie wiąże się z wydaniem dziesiątek tysięcy złotych. Dobry, markowy towar zawsze ma swoją wartość adekwatną do jakości. Czy zatem warto szukać najtańszego zespołu? Warto przemyśleć co jest powodem zbyt niskiej ceny? Być może jest nim brak zleceń, przez co zespół zaniża ją by w ten sposób przyciągnąć klienta nie mówiąc nic o tym, jaka część z tej kwoty przeznaczana jest później na zakup niezbędnego sprzętu. Dlatego właśnie zachęcamy do tego by cena nie była głównym kryterium wyboru, gdyż różnica kilkuset złotych nie jest warta późniejszego stresu na weselu.

Co w takim razie wydaje się być priorytetem w szukaniu dobrej kapeli weselnej ?


Proponowany program muzyczny i sposób prowadzenia imprezy powinien odpowiadać Państwa gustom i przemyśleniom. Bowiem co z tego że zespół potrafi zagrać znakomite solówki gitarowe, skoro gości weselnych nie interesuje to tyle, ile umiejętność rozbawienia publiczności i porwania wszystkich do tańca bez względu na wiek. Pomoże w tym z pewnością szeroki repertuar z różnych lat wykonywany nie tylko w języku ojczystym, bowiem wiele znakomitych przebojów wykonywanych jest po angielsku, włosku czy hiszpańsku. Obecność w zespole damskiego głosu to kolejny ważny czynnik na który warto zwrócić uwagę by później nie słuchać męskiego, niskiego głosu w utworach z tekstami typu „Wymyśliłam Cię”, „Małgośka mówią mi” czy „Jestem Kobietą” bo brzmi to aż śmiesznie.

3
Większa ilość wokalistów w zespole, to dodatkowy atut każdego zespołu. Słuchanie przez 10 godzin tego samego głosu wydaje się dość monotonne. Dlatego gdy w zespole jest 2-3 wokalistów śpiewających w dodatku „na głosy” występ staje się ciekawszy, bardziej różnorodny, nie mówiąc w ogóle o obawach związanych z zachorowaniem jedynej śpiewającej osoby w zespole, bo wtedy sytuacja jest praktycznie bez wyjścia. Warto zwrócić uwagę na to, czy zespół potrafi dostosować się zachowaniem i ubiorem do uroczystości weselnej. Widok grających muzyków w sportowym ubiorze bądź w jeans’ach z pewnością nie pokazuje szacunku dla zaproszonych gości, podobnie jak spożywanie przez nich alkoholu w czasie przyjęcia weselnego na którym przecież świadczą płatną usługę czyli są w pracy. Warto o to zapytać. Podczas wesela organizowane są często różne zabawy, konkursy a także oczepiny. Warto zwrócić uwagę aby nie krępowały i nie wprowadzały w zakłopotanie nikogo z obecnych. Rozbieranie się gości do bielizny czy jednoznacznie kojarzące się zabawy które nie każdego bawią, to klasyczny przykład nieodpowiedniego podejścia zespołu do tak ważnej uroczystości.


Nawet znakomity zespół potrafiący wyśmienicie rozbawić publikę, nie obejdzie się bez systemu nagłośnieniowego. Powinien być on dostosowany do ilości obecnych jak i do sali na której zorganizowana jest zabawa weselna. Oryginalnie brzmiące najwyższej klasy instrumenty oraz markowy, wysokiej jakości sprzęt gwarantują znakomity odbiór prezentowanego programu. Jest to jeszcze bardziej ważne na gorszych akustycznie salach. Dodatkowym atutem zespołu będzie posiadane kolorowe oświetlenie sceny i parkietu, które pozwoli na wyłączenie głównego oświetlenia i zabawę w ciepłym, przytulniejszym klimacie. W wyborze odpowiedniego zespołu pomogą znacznie opinie i polecenia właścicieli lokalu gdzie zespół już występował, gdyż polecając dany zespół poświadczają iż współpraca pomiędzy zespołem a obsługą wesela w danym lokalu była bardzo dobra. Podobnie z poleceniami od innych par które korzystały z usług zamówionego zespołu.

Warto przemyśleć w/w kwestie i wziąć je pod uwagę, a wtedy nie spotka nas żadna przykra niespodzianka. Wszak ten dzień jest wyjątkowy dla całej bawiącej się na weselu rodziny i ich przyjaciół.

Aby uniknąć jakich kolwiek problemów postaw na doświadczenie i profesjonalizm. Postaw na jakość! Postaw na TIMM!